LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
01Wrz2021

Otocjony na swoim! Zagłosuj na projekt w Budżecie Obywatelskim.

Głosowanie trwa 1-19.09.2021 r. Zagłosuj i pomóż nam chronić otocjony!

1 września rozpoczyna się głosowanie w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Więcej na ten temat przeczytać można na: https://bo.slaskie.pl/content/glosowanie-w-iii-edycji-marszalkowskiego-budzetu-obywatelskiego-20210901075800

Otocjony wielkouche (Otocyon megalotis) to przedstawiciele rodziny psowatych, których cechą charakterystyczną są duże, sterczące uszy. Nie tylko dodaj im one uroku, ale mają też bardzo praktyczną funkcję - ułatwiają nasłuchiwanie podczas poszukiwania. Otocjony są gatunkiem zagrożonym wyginięciem, dlatego każde młode, które przyjdzie na świat w ogrodzie zoologicznym, zwiększa szansę na przetrwanie tego gatunku. W ubiegłym roku nasza para otocjonów doczekała się aż piątki młodych, które wyjechały do innych ogrodów, by tam dbać o przedłużenie gatunku. Obecny wybieg otocjonów ma już swoje lata i nie jest wystarczająco komfortowy dla swoich mieszkańców. Aby móc nadal aktywnie uczestniczyć w europejskim programie hodowli otocjonów potrzebny jest nowy wybieg i budynek hodowlany, które podniosą dobrostan zwierząt i będą atrakcyjne dla osób odwiedzających zoo . Dzięki Tobie możemy je wybudować!

W tym roku po raz kolejny pracownicy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego postanowili zgłosić swój projekt w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim i zbudować nowy dom dla otocjonów.
Czy projekt zostanie zrealizowany? To zależy od Ciebie!

Projekt budowy nowego domu dla otocjonów przeszedł przez wszystkie wcześniejsze etapy weryfikacji. Teraz pozostał już tylko krok do jego realizacji - głosowanie, które trwa od 1 do 19 września. Wziąć w nim może udział każdy mieszkaniec Województwa Śląskiego. Wystarczy wejść na stronę www.bo.slaskie.pl i oddać swój głos na projekt pn. " Otocjony na swoim – budowa wybiegu dla otocjonów wielkouchych (Otocyon megalotis) w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym" (zadanie z puli eko).

Liczymy na Ciebie! Ważny jest każdy głos.

2021-06-28 bo glosowanie-plakat-tu-zadanie-A3a-1.jpg

Plakat - otocjony.jpg