LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image

Dla mediów

Aby ułatwić komunikację z przedstawicielami mediów, pracownicy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego przygotowują materiały informacyjne, dotyczące najważniejszych wydarzeń z życia ogrodu - znajdziesz je poniżej.


Pliki można pobrać i wykorzystać podczas tworzenia własnych treści informacyjnych.

Jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać powiadomienia o nowych materiałach informacyjnych, skontaktuj się z Sekcją Dydaktyki i Promocji.

Pracownicy Działu Edukacji i Promocji dokładają wszelkich starań aby zapewnić możliwie najlepszy kontakt z przedstawicielami mediów. O najważniejszych wydarzeniach Śląski Ogród Zoologiczny informuje w trakcie briefingów prasowych, podczas których możliwe jest przeprowadzenie rozmowy z przedstawicielami ogrodu oraz wykonanie własnego materiału foto-video.


Chcesz zrealizować własny materiał na terenie zoo? Pamiętaj o kilku zasadach:

  1. W celu minimalizacji stresu zwierząt nie ma możliwości realizacji materiału foto-video w zapleczach budynków oraz w miejscach, do których dostęp mają jedynie pracownicy ogrodu. Materiały z miejsc niedostępnych udostępniane są wraz z innymi materiałami prasowymi w jakości umożliwiającej publikację.
  2. Na terenie zoo możliwa jest realizacja materiału własnego, także angażującego pracowników ogrodu, jedynie po wcześniejszym ustaleniu terminu i zakresu realizacji takiego materiału. W tym celu należy kontaktować się z osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami.
  3. Wszelkie nagrania i sesje fotograficzne powinny być zgłaszane i potwierdzane najpóźniej do godz. 12:00 w dniu roboczym poprzedzającym planowany termin. We wskazanym terminie udostępnić należy również listę pytań lub zagadnień, które poruszane będą podczas nagrania.
  4. W trakcie realizacji materiału przestrzegać należy zasad obowiązujących na terenie ŚOZ.

Kontakt

Anna Bała
abala@slaskiezoo.pl
tel. 784 992 380

Map