LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne sprawią, że wizyta w zoo będzie niezapomnianym przeżyciem. Warsztaty odbywają się w salach edukacyjnych oraz na terenie zoo przy wybiegach wybranych zwierząt.

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych, a ich poziom dostosowany jest do wieku uczestników.

Formy edukacji zorganizowanej

Zajęcia edukacyjne

przeznaczone są dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży.
Mają one formę warsztatów, które — w zależności od wybranego tematu — mogą być dodatkowo wzbogacone projekcją filmu, prezentacją nagrań dźwiękowych, dostępnych preparatów i pomocy edukacyjnych, a w niektórych przypadkach także żywych zwierząt.
Zajęcia realizowane są w pawilonie dydaktycznym lub sali edukacyjnej w budynku dyrekcji, niektóre tematy realizowane są częściowo na terenie ogrodu zoologicznego w pawilonach lub przy wybiegach zwierząt.
Warsztaty odbywają się w dni robocze, w godzinach pracy zoo. Zajęcia dla najmłodszych dzieci trwają maksymalnie godzinę zegarową, natomiast warsztaty dla starszych uczniów zaplanowane zostały na około 90 minut. Tematy warsztatów, które są obecnie realizowane znajdziesz poniżej. Aby zarezerwować termin skorzystaj z formularza zgłoszeniowego.

Aktualne ceny zajęć oraz biletów wstępu do zoo podane zostały w cenniku.

Oprowadzanie grup zorganizowanych po zoo.

Grupa w czasie 1,5-godzinnego spaceru przemierza zoo jedną, wybraną samodzielnie trasą tematyczną i zapoznaje się z wybranymi mieszkańcami naszego ogrodu. W czasie zajęć uczniowie nie tylko oglądają żywe zwierzęta, ale także poszerzają lub utrwalają wiedzę zdobytą w szkole.
Zajęcia w tej formie odbywają się przez cały rok w dni robocze w godzinach 9:00-15:00, tylko i wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest oprowadzenie grupy po godzinie 15:00 w dni robocze oraz w weekendy.

Aktualne ceny biletów wstępu oraz zwiedzania zoo z edukatorem podane zostały w cenniku.

Kontakt i rezerwacja zajęć

W celu zarezerwowania terminu zajęć edukacyjnych lub zwiedzania zoo z przewodnikiem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wystarczy z poniższej listy wybrać odpowiedni rodzaj i temat zajęć, a następnie kliknąć w zielony prostokąt "formularz zgłoszeniowy". Uwaga! Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z rezerwacją przewodnika lub warsztatów. ZOOedukatorzy skontaktują się z Państwem w celu potwierdzenia dostępności terminu.

jak zarezerwować zajęcia.jpg

Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących zajęć edukacyjnych oraz zwiedzania zoo z przewodnikiem udzielają ZOOedukatorzy z Sekcji Edukacji i Promocji Śląskiego Zoo - kontakt z nimi możliwy jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. Uwaga! ZOOedukatorzy nie odbierają telefonów w czasie prowadzenia zajęć edukacyjnych i oprowadzania wycieczek. W takiej sytuacji prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - z pewnością do Państwa oddzwonią.

Kontakt z ZOOedukatorami:

Natalia Szyszko
tel. 666 031 171

Edyta Wójcik
666 031 185

Zajęcia edukacyjne

Obiekt Tajga
Tajga
Obiekt Obszary górskie
Obszary górskie
Obiekt Pustynie i półpustynie
Pustynie i półpustynie
Obiekt Stepy
Stepy
Map