LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne sprawią, że wizyta w zoo będzie niezapomnianym przeżyciem. Warsztaty odbywają się w salach edukacyjnych oraz na terenie zoo przy wybiegach wybranych zwierząt.

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych, a ich poziom dostosowany jest do wieku uczestników.

Formy edukacji zorganizowanej

Zajęcia edukacyjne

przeznaczone są dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży.
Mają one formę warsztatów, które — w zależności od wybranego tematu — mogą być dodatkowo wzbogacone projekcją filmu, prezentacją nagrań dźwiękowych, dostępnych preparatów i pomocy edukacyjnych, a w niektórych przypadkach także żywych zwierząt.
Zajęcia realizowane są w pawilonie dydaktycznym lub sali edukacyjnej w budynku dyrekcji, niektóre tematy realizowane są częściowo na terenie ogrodu zoologicznego w pawilonach lub przy wybiegach zwierząt.
Warsztaty odbywają się w dni robocze, w godzinach pracy zoo. Zajęcia dla najmłodszych dzieci i warsztaty dla starszych uczniów zaplanowane zostały na około 60 minut. Tematy warsztatów, które są obecnie realizowane znajdziesz poniżej. Aby zarezerwować termin skorzystaj z formularza zgłoszeniowego.

Aktualne ceny zajęć oraz biletów wstępu do zoo podane zostały w cenniku.

Oprowadzanie grup zorganizowanych po zoo.

Grupa w czasie 1,5-godzinnego spaceru przemierza zoo jedną, wybraną samodzielnie trasą tematyczną i zapoznaje się z wybranymi mieszkańcami naszego ogrodu. W czasie zajęć uczniowie nie tylko oglądają żywe zwierzęta, ale także poszerzają lub utrwalają wiedzę zdobytą w szkole.
Zajęcia w tej formie odbywają się przez cały rok w dni robocze w godzinach 9:00-15:00, tylko i wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest oprowadzenie grupy po godzinie 15:00 w dni robocze oraz w weekendy.

Aktualne ceny biletów wstępu oraz zwiedzania zoo z edukatorem podane zostały w cenniku.

Kontakt i rezerwacja zajęć

W celu zarezerwowania terminu zajęć edukacyjnych lub zwiedzania zoo z przewodnikiem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wystarczy z poniższej listy wybrać odpowiedni rodzaj i temat zajęć, a następnie kliknąć w zielony prostokąt "formularz zgłoszeniowy". Uwaga! Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z rezerwacją przewodnika lub warsztatów. ZOOedukatorzy skontaktują się z Państwem w celu potwierdzenia dostępności terminu.

jak zarezerwować zajęcia.jpg

Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących zajęć edukacyjnych oraz zwiedzania zoo z przewodnikiem udzielają ZOOedukatorzy z Sekcji Edukacji i Promocji Śląskiego Zoo - kontakt z nimi możliwy jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00. Uwaga! ZOOedukatorzy nie odbierają telefonów w czasie prowadzenia zajęć edukacyjnych i oprowadzania wycieczek. W takiej sytuacji prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - z pewnością do Państwa oddzwonią.

Kontakt z ZOOedukatorami:

Natalia Szyszko
tel. 666 031 171

Edyta Wójcik
666 031 185

Do pobrania:

Regulamin zajęć edukacyjnych

Klauzula informacyjna - Zajęcia edukacyjne

Klauzula informacyjna - Zajęcia edukacyjne - FAKTURY

Zajęcia edukacyjne

Obiekt Gra Terenowa "ZOO-tropiciele"
Gra Terenowa "ZOO-tropiciele"
Obiekt Zarośla twardolistne i wiecznie zielone lasy
Zarośla twardolistne i wiecznie zielone lasy
Obiekt Rafy koralowe i ekosystemy wodne
Rafy koralowe i ekosystemy wodne
Obiekt Lasy tropikalne wilgotne
Lasy tropikalne wilgotne
Map