LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image

Wolontariat

Chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu śląskiego zoo? A może po prostu lubisz to miejsce i uważasz, że możesz nam pomóc? Jeśli tak, zostań naszym wolontariuszem!
Uwaga!

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 w Województwie Śląskim, nabór kandydatów na wolontariat w 2020 roku był i w 2021 r. nadal pozostaje zawieszony do odwołania.


Wolontariat w śląskim zoo to wyjątkowa przygoda, dzięki której rozwiniesz swoje zainteresowania i zdobędziesz nowe umiejętności. Będziesz mieć także możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach oraz poznasz życie zoo "od kuchni".

Jak wygląda wolontariat?

W wolontariacie można uczestniczyć przez cały rok (za wyjątkiem MiniZOO), w ustalonym terminie. Możesz go odbyć w jednej z sekcji hodowlanych (ptaki, akwaria, terraria, małpy lub ssaki kopytne) lub w dziale edukacji i promocji.

Nie musisz pracować codziennie. Dni oraz godziny, w których będziesz odbywać wolontariat ustalane są indywidualnie z kierownikiem wybranej sekcji. Możliwości odbycia wolontariatu uzależnione są od możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki wolontariuszom przez pracowników zoo.

Podczas wolontariatu w sekcji hodowlanej będziesz pomagać opiekunom zwierząt w ich codziennej pracy. Będziesz brać udział przede wszystkim w pracach porządkowych, przygotowaniu pokarmu oraz tworzeniu "zabawek" dla zwierząt. Obowiązywać Cię będą te same zasady BHP, których przestrzegają pracownicy ogrodu.

W czasie wolontariatu w sekcji edukacji i promocji będziesz mógł pomóc w organizacji wydarzeń tematycznych na terenie zoo, prowadzeniu warsztatów i oprowadzaniu wycieczek, a także w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych i informacyjnych ogrodu.

Aby zostać wolontariuszem śląskiego zoo musisz:

  • mieć ukończone 18 lat (w przypadku MiniZOO 16 lat),
  • lubić zwierzęta i chce działać na rzecz ich ochrony,
  • nie bać się pracy na terenie zoo, niezależnie od warunków pogodowych,
  • szanować inne osoby i być gotowym na pracę w grupie,
  • mieć wolny czas, zapał i energię.

Jak wygląda rekrutacja

Komplet dokumentów aplikacyjnych wraz z regulaminem, a także wzór porozumienia, które podpiszemy z zakwalifikowanymi osobami, znajdziesz poniżej.

Dokumenty aplikacyjne należy wypełnić i po wcześniejszym umówieniu się, dostarczyć do Działu Edukacji i Promocji (abala@slaskiezoo.pl).

Po pozytywnym rozpatrzeniu kandydatury i krótkiej rozmowie z pracownikiem zoo, podpisane zostanie porozumienie. Potem pozostanie już tylko szkolenie BHP oraz szkolenie stanowiskowe przeprowadzane przez kierownika wybranej sekcji i można przystępować do pracy :)

Pliki do pobrania:


Dokumenty aplikacyjne.zip

Wolontariat_RODO.pdf

Wzór porozumienia.pdf

Map