LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
02Lut2022

Spędź ferie w zoo!

Odwiedź Śląskie ZOO w czasie ferii i weź udział w naszej detektywistycznej zabawie terenowej.

ZOO-detektywi na tropie!

Odwiedź Śląskie ZOO w czasie ferii i weź udział w naszej detektywistycznej zabawie terenowej. Wciel się w postać śledczego i pomóż pracownikom zoo rozwikłać zagadkę.

Z okazji ferii zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym (klasy od I do VIII) do udziału w niecodziennych zajęciach edukacyjnych, podczas których uczestnicy nie tylko poszerzą swoją wiedzę o zwierzętach, ale będą mogli poczuć się jak prawdziwy, profesjonalny detektyw. Dzieci analizując dane, rozwiązując zagadki i zbierając wskazówki, przy niewielkiej pomocy przewodnika, rozwikłają sprawę tajemniczego zniknięcia w śląskim ZOO.

Zajęcia odbywać się będą przez całe ferie, czyli od 14 lutego do 27 lutego w godzinach od 9:30 do 14:00.

Jak wyglądają zajęcia?

W trakcie 90 minutowego spaceru z przewodnikiem uczestnicy zabawy zapoznają się z wybranymi ekspozycjami zwierząt i poznają wiele interesujących faktów z ich życia, podanych w zabawnej i przyjaznej formie. Każdy z uczestników otrzyma specjalne „zapiski śledczego”, z zestawem łamigłówek do rozwiązania, dlatego prosimy małych detektywów o zabranie ze sobą długopisu lub ołówka.

Zajęcia odbywają się w zespołach liczących od 10 do maksymalnie 20 osób. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego związane z pandemią Covid-19.

Zajęcia rozpoczynają się przy bramie głównej zoo.

Koszt warsztatów jest równoważny z ceną biletu wstępu do zoo (normalny lub ulgowy) w wysokości zgodnej z obowiązującym cennikiem oraz usługi przewodnika wynoszącej 5 zł/osoba.

Pamiętajcie by zabrać wygodne buty i ciepło się ubrać!

Kto może wziąć udział w zajęciach?

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych oraz dla osób indywidualnych.

Osoby indywidualne

Uwaga! Brak wolnych miejsc na zajęcia dla osób indywidualnych.

Zajęcia dla osób indywidualnych odbędą się 16 i 23 lutego w dwóch turach - o godz. 10:00 i 12:30. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku niezebrania się odpowiedniej liczby chętnych na spacer o wyznaczonej godzinie, grupa zostanie odwołana, a chętnym zaproponowane zostanie dołączenie do jednej z pozostałych grup (w zależności od ilości wolnych miejsc).

Zapisy będą potwierdzane wiadomością zwrotną.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z sekcja Edukacji i Promocji pod numerem: 784 992 380.

Grupy zorganizowane

Zajęcia dla grup zorganizowanych prowadzone będą od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem śród) w okresie od 14 do 25 lutego. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku grup większych niż 20 osób, grupa dzielona będzie na dwie mniejsze. Działanie takie wymaga wcześniejszych ustaleń z tego względu prosimy o podawanie podczas zapisu rzeczywistej liczby uczestników. W przypadku gdy liczba uczestników przekroczy 20 osób i nie zostanie to zgłoszone podczas zapisu, zajęcia dla całej grupy nie będą mogły być zrealizowane.

Zapisy dla grup zorganizowanych odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie: https://slaskiezoo.pl/educational/zoo-detektywi-na-tropie-grupy-zorganizowane/680
(zielony prostokąt w prawym górnym rogu ekranu).

Zapisy będą potwierdzane wiadomością zwrotną.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z sekcja Edukacji i Promocji pod numerem: 784 992 380.

Zasady zajęć „ZOO-detektywi na tropie!”

 1. Podczas zajęć obowiązuje Regulamin Zajęć Edukacyjnych, dostępny na stronie: https://slaskiezoo.pl/page/regulamin-zaj%C4%99%C4%87-edukacyjnych/143
 2. Spacer trwa około 90 min. i obejmuje zwiedzanie wybranych ekspozycji na terenie Śląskiego Zoo.
 3. Miejscem rozpoczęcia jest wejście główne do zoo. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy mogą pozostać na terenie ogrodu do jego zamknięcia.
 4. Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem śród) oraz osób indywidualnych w wybrane dni, tj. 16.02 i 23.02., o godzinach: 10:00, 12:30.
 5. Dzieci uczestniczą w zwiedzaniu tylko pod opieką osoby dorosłej.
 6. Zwiedzanie odbywa się w grupach liczących maksymalnie 20 osób. Minimalna ilość osób w danej grupie wynosi 10.
 7. Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych kl. I - VIII
 8. Uczestnictwo w zajęciach możliwe jest jedynie po uprzedniej rezerwacji miejsca przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie: https://slaskiezoo.pl/page/zaj%C4%99cia-edukacyjne/43
 9. Zgłoszenia należy dokonać co najmniej 2 dni przed planowaną wizytą. W przypadku dużego zainteresowania decyduje kolejność zgłoszeń.
 10. Zapis grupy zostanie potwierdzony przez pracowników zoo w wiadomości zwrotnej.
 11. Uczestnicy wykupują odpowiedni bilet wstępu do zoo (normalny lub ulgowy) w cenie zgodnej z obowiązującym cennikiem zoo oraz usługę przewodnika w cenie 5 zł/osoba.
 12. Wszelkie spóźnienia należy zgłaszać prowadzącym telefonicznie przy uwzględnieniu , iż znacząca niepunktualność może stanowić podstawę do odwołania zajęć.
 13. Wszyscy uczestnicy powinni zabrać ze sobą przybory do pisania.
 14. Podczas zwiedzania na całym terenie zoo obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką. W sytuacji gdy uczestnik zwiedzania nie posiada maseczki lub odmawia jej założenia, prowadzący ma prawo odmówić mu uczestnictwa w spacerze.
 15. Wchodząc na teren zoo należy zdezynfekować ręce. Czynność należy powtarzać przy wejściu i wyjściu z pawilonów ekspozycyjnych oraz toalet.
 16. Osoby biorące udział w zajęciach deklarują, że są zdrowe.
 17. Ze względu na dynamiczną sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym SARS CoV-2 Śląski Ogród Zoologiczny pozostawia sobie prawo do zmiany zasad lub odwołania spacerów.