LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image

Zajęcia edukacyjne

Zajęcia edukacyjne sprawią, że wizyta w zoo będzie niezapomnianym przeżyciem. Warsztaty odbywają się w salach edukacyjnych oraz na terenie zoo przy wybiegach wybranych zwierząt.

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych, a ich poziom dostosowany jest do wieku uczestników.

Formy edukacji zorganizowanej

Zajęcia edukacyjne

Ze względu na pandemię SARS-CoV-2 prowadzenie zajęć edukacyjnych w pawilonie edukacyjnym wstrzymane jest do odwołania.

przeznaczone są dla grup zorganizowanych dzieci i młodzieży.
Mają one formę warsztatów, które — w zależności od wybranego tematu — mogą być dodatkowo wzbogacone projekcją filmu, prezentacją nagrań dźwiękowych, dostępnych preparatów i pomocy edukacyjnych, a w niektórych przypadkach także żywych zwierząt.
Zajęcia realizowane są w pawilonie dydaktycznym lub sali edukacyjnej w budynku dyrekcji, niektóre tematy realizowane są częściowo na terenie ogrodu zoologicznego w pawilonach lub przy wybiegach zwierząt.
Warsztaty odbywają się w dni robocze, w godzinach pracy zoo. Zajęcia dla najmłodszych dzieci trwają maksymalnie godzinę zegarową, natomiast warsztaty dla starszych uczniów zaplanowane zostały na około 90 minut. Tematy warsztatów, które są obecnie realizowane znajdziesz poniżej. Aby zarezerwować termin skorzystaj z formularza zgłoszeniowego.

Aktualne ceny zajęć oraz biletów wstępu do zoo podane zostały w cenniku.

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne wszystkie zajęcia w zoo zostały zawieszone do odwołania.

Oprowadzanie grup zorganizowanych po zoo.

Grupa w czasie 1,5-godzinnego spaceru przemierza zoo jedną, wybraną samodzielnie trasą tematyczną i zapoznaje się z wybranymi mieszkańcami naszego ogrodu. W czasie zajęć uczniowie nie tylko oglądają żywe zwierzęta, ale także poszerzają lub utrwalają wiedzę zdobytą w szkole.
Zajęcia w tej formie odbywają się przez cały rok w dni robocze w godzinach 9:00-15:00, tylko i wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest oprowadzenie grupy po godzinie 15:00 w dni robocze oraz w weekendy.

Aktualne ceny biletów wstępu oraz zwiedzania zoo z edukatorem podane zostały w cenniku.

Zajęcia edukacyjne

Obiekt ZOO-detektywi na tropie! Grupy zorganizowane
ZOO-detektywi na tropie! Grupy zorganizowane
Obiekt Zwiedzanie zoo z przewodnikiem
Zwiedzanie zoo z przewodnikiem
Map