LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
03Sty2023

Ferie 2023 w Śląskim Zoo

Odwiedź Śląskie ZOO w czasie ferii i weź udział w naszej detektywistycznej zabawie terenowej.

ZOO-detektywi na tropie!

Odwiedź Śląskie ZOO w czasie ferii i weź udział w naszej detektywistycznej zabawie terenowej. Wciel się w postać śledczego i pomóż pracownikom zoo rozwikłać zagadkę.

Z okazji ferii zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym (klasy od I do VIII) do udziału w niecodziennych zajęciach edukacyjnych, podczas których uczestnicy nie tylko poszerzą swoją wiedzę o zwierzętach, ale będą mogli poczuć się jak prawdziwy, profesjonalny detektyw. Dzieci analizując dane, rozwiązując zagadki i zbierając wskazówki, przy niewielkiej pomocy przewodnika, rozwikłają sprawę tajemniczego zniknięcia w śląskim ZOO.

Zajęcia dla grup zorganizowanych odbywać się będą przez całe ferie, czyli o d 16 do 27 stycznia w godzinach od 9:30 do 14:00.

Jak wyglądają zajęcia?

W trakcie 90 minutowego spaceru z przewodnikiem uczestnicy zabawy zapoznają się z wybranymi ekspozycjami zwierząt i poznają wiele interesujących faktów z ich życia, podanych w zabawnej i przyjaznej formie. Każdy z uczestników otrzyma specjalne „zapiski śledczego”, z zestawem łamigłówek do rozwiązania, dlatego prosimy małych detektywów o zabranie ze sobą długopisu lub ołówka.

Zajęcia odbywają się w zespołach liczących od 10 do maksymalnie 20 osób.

Zajęcia rozpoczynają się przy bramie głównej zoo.

Koszt uczestnictw w warsztatach wynosi 150,00 zł za grupę. Dodatkowo uczestnicy wykupują bilet wstępu do zoo w cenie 13,00 zł.

Pamiętajcie by zabrać wygodne buty i ciepło się ubrać!

Kto może wziąć udział w zajęciach?

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych.

Prowadzone będą od poniedziałku do piątku w okresie od 16 do 27 stycznia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku grup większych niż 20 osób, grupa dzielona będzie na dwie mniejsze. Działanie takie wymaga wcześniejszych ustaleń z tego względu prosimy o podawanie podczas zapisu rzeczywistej liczby uczestników. W przypadku gdy liczba uczestników przekroczy 20 osób i nie zostanie to zgłoszone podczas zapisu, zajęcia dla całej grupy nie będą mogły być zrealizowane.

Zapisy dla grup zorganizowanych odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie: https://slaskiezoo.pl/educational/zoo-detektywi-na-tropie-grupy-zorganizowane/680

(zielony prostokąt w prawym górnym rogu ekranu).

Zapisy będą potwierdzane wiadomością zwrotną.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z sekcja Edukacji i Promocji pod numerem: 666 031 185.

Zasady zajęć „ZOO-detektywi na tropie!”

 1. Podczas zajęć obowiązuje Regulamin Zajęć Edukacyjnych, dostępny na stronie: https://slaskiezoo.pl/page/regulamin-zaj%C4%99%C4%87-edukacyjnych/143
 2. Spacer trwa około 90 min. i obejmuje zwiedzanie wybranych ekspozycji na terenie Śląskiego Zoo.
 3. Miejscem rozpoczęcia jest wejście główne do zoo. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy mogą pozostać na terenie ogrodu do jego zamknięcia.
 4. Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych.
 5. Dzieci uczestniczą w zwiedzaniu tylko pod opieką osoby dorosłej.
 6. Zwiedzanie odbywa się w grupach liczących maksymalnie 20 osób. Minimalna ilość osób w danej grupie wynosi 10.
 7. Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych kl. I - VIII
 8. Uczestnictwo w zajęciach możliwe jest jedynie po uprzedniej rezerwacji miejsca przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie: https://slaskiezoo.pl/page/zaj%C4%99cia-edukacyjne/43
 9. Zgłoszenia należy dokonać co najmniej 3 dni przed planowaną wizytą. W przypadku dużego zainteresowania decyduje kolejność zgłoszeń.
 10. Zapis grupy zostanie potwierdzony przez pracowników zoo w wiadomości zwrotnej.
 11. Uczestnicy wykupują odpowiedni bilet wstępu do zoo (normalny lub ulgowy) w cenie zgodnej z obowiązującym cennikiem zoo oraz usługę przewodnika w cenie 150 zł/grupa.
 12. Wszelkie spóźnienia należy zgłaszać prowadzącym telefonicznie przy uwzględnieniu , iż znacząca niepunktualność może stanowić podstawę do odwołania zajęć.
 13. Wszyscy uczestnicy powinni zabrać ze sobą przybory do pisania.