LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
26Kwi2022

Zoo zaprasza w majówkę

Sprawdź przydatne informacje.

Śląski Ogród Zoologiczny zwiedzać można codziennie, przez cały rok – także podczas długiego weekendu majowego.

Godziny otwarcia zoo w długi weekend

  • 30 kwietnia (sobota) – 9:00-18:00 (wstęp i kasy do 17:00);
  • 1 maja (niedziela) – 9:00-19:00 (wstęp i kasy do 18:00);
  • 2 maja (poniedziałek) - 9:00-19:00 (wstęp i kasy do 18:00);
  • 3 maja (wtorek) - 9:00-19:00 (wstęp i kasy do 18:00);

Przez cały długi weekend wstęp do zoo możliwy będzie bramą główną oraz bramą boczną od ul. Złotej.

Zmiana cennika biletów

Z dniem 1 maja 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów do Śląskiego Zoo. Informacje o nowym cenniku znaleźć można tutaj: nowy cennik biletów.

Bilety zakupione i niewykorzystane do 30 kwietnia 2022 r. stracą ważność z dniem 1 maja. Możliwe będzie ich wykorzystanie po opłaceniu różnicy między ich ceną w starym i nowym cenniku, czyli odpowiednio:

Bilet normalny – dopłata 6,00 zł,

Bilet ulgowy – dopłata 3,00 zł

Bilet rodzinny – dopłata 15,00 zł.

Otwieramy Mini ZOO

Po zimowej przerwie od 30 kwietnia ponownie odwiedzać będzie można Mini ZOO. Wstęp na jego teren jest bezpłatny w ramach biletu wstępu do zoo.

Ze względu na chłodne noce, początkowo w Mini ZOO zabraknie świnek morskich, szynszyli i żółwi. Na wybiegi powrócą gdy zrobi się cieplej.

Mini ZOO będzie czynne codziennie od 9:00, zamykane 15 min. Przed zamknięciem zoo.

Zasady obowiązujące na terenie zoo

Regulamin porządkowy obowiązujący na terenie zoo w poprzednim roku nie uległ zmianie. Znaleźć można go tutaj: Regulamin porządkowy zoo.

Zgodnie z regulaminem, na terenie zoo obowiązuje zakaz poruszania się, wprowadzania i wnoszenia pojazdów kołowych (rowerów, rowerków dziecięcych, hulajnóg, wrotek, łyżworolek itp.). Pojazdy zostawić należy przed wejściem do zoo na jednym z ogólnodostępnych stojaków. Zoo nie zapewnia przechowalni tego typu sprzętów. W kasie zoo zakupić można specjalne blokady do zabezpieczenia pozostawionych rowerów. Zakaz nie obejmuje wózków dziecięcych.

Przypominamy również, że zoo nie posiada własnych parkingów. Aktualny cennik i zasady korzystania z parkingów na terenie Parku Śląskiego znaleźć można na stronie: www.parkslaski.pl