LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
17Gru2021

Żywa Szopka 2021 r.

Zapraszamy od 20 grudnia do 9 stycznia

Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia zapraszamy do odwiedzenie Żywej Szopki w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. W tym roku zapraszamy od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.

Żywa Szopka tradycyjnie zlokalizowana jest w drewnianym budynku, położonym w sąsiedztwie wybiegów nosorożców, żyraf i tygrysów. We wnętrzu szopki zobaczyć można naturalnej wielkości figur Świętej Rodziny i Trzech Króli. Tradycją stało się, że figurom towarzyszą mieszkające w zoo żywe zwierzęta. W tym roku będą to kozy i owce. Zwierzęta są bardzo przyjazne i kontaktowe, gdyż w okresie wiosenno-letnim spotkać je można w MiniZoo. Chętnie dadzą się pogłaskać, jednak należy pamiętać, że nie wolno ich dokarmiać.

Każdego roku dekoracje wewnątrz szopki mają inny motyw przewodni. W tym roku wnętrze urządzone zostało w stylu przywodzącym na myśl tradycyjne szopki bożonarodzeniowe.

W tym roku Żywą Szopkę oglądać będzie można od 20 grudnia. W tym dniu w Śląskim Zoo zagości także Św. Mikołaj z akcji Dzieło Świętego Mikołaja organizowanej przez Fundację Rozbark z Bytomia. Św. Mikołaj będzie czekał na najmłodszych od 11:00 do 14:00 przy Żywej Szopce.

Szopkę podziwiać można w okresie od 20 grudnia do 9 stycznia 2022 r. w godzinach otwarcia zoo. Podobnie jak w poprzednich latach, w tym czasie skorzystać można z 50% zniżki na bilety wstępu do zoo. Bilety w cenie 7, 50 zł (normalny), 2,50 zł (ulgowy) oraz 17,50 zł (rodzinny) zakupić można jedynie w kasie zoo.

plakat2.tif