LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
11Sty2021

Zasady zwiedzania zoo, obowiązujące od 28.12.2020 r.

Od 28.12.2020 r. zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych, tymczasowych zasad zwiedzania zoo. Do dnia 27.12.2020 r. obowiązywać będą dotychczasowe zasady zwiedzania zoo.

Bezpieczeństwo wszystkich gości zoo jest dla nas wyjątkowo ważne, podobnie jak zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowych, tymczasowych zasad zwiedzania zoo, które będą obowiązywały od 28.12.2020 r.. Do dnia 27.12.2020 r. obowiązywać będą dotychczasowe zasady zwiedzania zoo, które znajdziesz tutaj.

Jak w tym czasie będzie wyglądało zwiedzanie zoo?

Limit osób zwiedzających zoo w danym czasie ograniczony zostaje do 12000 osób.
Liczba osób wchodząca na teren ogrodu zliczana będzie przy wejściu przez pracowników zoo. Po osiągnięciu limitu zwiedzających, sprzedaż biletów w kasie zoo zostanie wstrzymana do czasu opuszczenia terenu zoo przez część zwiedzających.

Bilet wstępu do zoo zakupić będzie można w głównej kasie zoo oraz na stronie internetowej: www.slaskiezoo.pl.

Podczas zwiedzania zoo należy zasłaniać usta i nos maseczką lub przyłbicą, pamiętać o dezynfekcji rąk oraz o zachowywaniu odległości min. 2 od innych zwiedzających. Należy również unikać dotykania poręczy i barierek.

W tym czasie wyłączone z użytku pozostają nadal figury zwierząt, plac zbaw oraz altany wypoczynkowe. Pawilony pozostaną dostępne dla zwiedzających, z zachowaniem ograniczenia liczby osób przebywających w ich wnętrzu. Uwaga! Od 17.04.2021 r. do odwołania pawilony będą niedostępne dla zwiedzających: https://slaskiezoo.pl/news/od-17042021-r-pawilony-tymczasowo-wylaczone/175

Prosimy również o ograniczenie do minimum kontaktu z pracownikami ogrodu, przede wszystkim z opiekunami zwierząt. Wszelkie zauważone nieprawidłowości należy zgłaszać przy bramie głównej lub pracownikowi ochrony.