LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
06Mar2024

Wyniki Konkursu Wiedzy o Pingwinach

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu wiedzy o pingwinach, który odbył się w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym 27 lutego 2024 roku.

Pytania były wyjątkowo wymagające, skierowane do uczniów z pasją do przyrody i zwierząt, którzy pragnęli pogłębić swoją wiedzę i świadomość przyrodniczą. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się zebrać całkiem liczną grupę młodych pasjonatów przyrody!

Zakres tematyczny konkursu obejmował szereg kwestii związanych z pingwinami, m. in. ich budowę, czynności życiowe, różnorodność gatunków, zagrożenia oraz metody ochrony. Uczestnicy musieli również wykazać się umiejętnością rozpoznawania przedstawicieli tej fascynującej rodziny ptaków.

Oto laureaci konkursu:

  1. Karolina Cichy – I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 38 im. Jana III Sobieskiego w Bytomiu

  1. Natalia Ryszka – II miejsce

Szkoła Podstawowa Siedlec Duży w Koziegłowach

  1. Aleksandra Barańska – III miejsce

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Kochanowskiego w Jaworznie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wysoki poziom wiedzy! Nagrody dla laureatów zostaną wysłane pocztą na adresy ich szkół. Dziękujemy także wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Wasza pasja i zainteresowanie przyrodą są dla nas inspiracją!

Zapraszamy do kolejnych wydarzeń w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym oraz do śledzenia naszych aktualności na stronie internetowej.