LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
17Lis2023

Pingwiny przeniesione na zimowisko

Zbliżający się sezon zimowy skłonił nas do wprowadzenia zmian w ekspozycji pingwinów Humboldta.

Chcielibyśmy poinformować, że z uwagi na coraz niższe temperatury, kolonia pingwinów Humboldta została przeniesiona do wewnętrznych pomieszczeń budynku hodowlanego w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Decyzja ta została podjęta w trosce o dobrostan naszych podopiecznych, aby zapewnić im komfort w trudnych warunkach atmosferycznych.

Pingwiny Humboldta, znane również jako pingwiny peruwiańskie, naturalnie występują na zachodnich wybrzeżach Ameryki Południowej w rejonie chłodnego prądu Humboldta. Polskie zimy są dla nich zbyt zimne, dlatego też corocznie podejmujemy działania mające na celu zabezpieczenie tych ptaków przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Przeniesienie kolonii do ogrzewanych pomieszczeń wewnętrznych to standardowa procedura w naszym zoo na sezon jesienno-zimowy.

Chociaż nieloty nie będą dostępne do obserwacji na zewnątrz w najbliższym czasie, planujemy ponowne udostępnienie ich dla publiczności wiosną, gdy warunki atmosferyczne staną się bardziej sprzyjające. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.

Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych atrakcji w ogrodzie zoologicznym oraz śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy informować o wszelkich zmianach i aktualnościach związanych z życiem naszych zwierząt.