LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
24Sie2022

Otocjony na swoim v. 20.

Rozpoczęło się głosowanie w IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

24 sierpnia rozpoczęło się głosowanie w IV edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, wśród projektów znalazł się jeden, który może zostać zrealizowany w naszym zoo. Wszystko zależy od tego, jak głosowali będą mieszkańcy Województwa Śląskiego.

W 2019 roku w ramach I edycji Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego Mieszkańcy Województwa Śląskiego swoimi głosami pokazali wyraźnie, że Śląski Ogród Zoologiczny oraz jego podopieczni są niezwykle bliscy ich sercom - pracownikom zoo udało się pozyskać środki na budowę nowego wybiegu dla Panter śnieżnych. Rok później sympatię mieszkańców Województwa zyskał projekt budowy wolier dla kuraków leśnych, które również udało się zrealizować. W ubiegłym roku do sukcesu zabrakło niewiele - projekt "Otocjony na swoim" zajął IV miejsce i nie uzyskał finansowania.

Czy w tym roku uda się powtórzyć sukces z pierwszych dwóch edycji BO?

Od 24 sierpnia do 12 września można oddawać głosy na kolejny wniosek, który może zostać zrealizowany na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego: „Otocjony wielkouche na swoim v2.0 – nowy dom dla afrykańskich zwierzaków w Śląskim Zoo.” (pula EKO).

Co obejmuje projekt?

Budowa nowego domu dla otocjonów wielkouchych w Śląskim Zoo obejmować będzie nowy, przeszklony budynek hodowlany. Obiekt zwiększy dobrostan zwierząt oraz atrakcyjność ekspozycji dla zwiedzających. Te ciekawe zwierzęta objęte są Europejskim Programem Hodowlanym (EEP), w którym Śląski Ogród Zoologiczny aktywnie uczestniczy. Obecnie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym przebywa para otocjonów, która w 2020 roku doczekała się 4-ech młodych.

Projekt zakłada powstanie budynku hodowlano-ekspozycyjnego w miejscu istniejących wolier, w których przebywają obecnie otocjony. W środku miałyby się znaleźć 2 pomieszczenia ekspozycyjne (ok. 22 m2 każde), jedno hodowlanie (ok. 10 m2) oraz zaplecze gospodarcze.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Województwa Śląskiego do głosowania na stronie https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start

Rodzice mogą również zagłosować w imieniu dzieci!

Oto cztery proste kroki, by wziąć udział w głosowaniu:

KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (od 1 do 3 punktów na zadania w puli EKO oraz od 1 do 3 punktów na zadania z puli REGIO z dowolnych 7 podregionów). Jeżeli zmieniłeś zdanie i chcesz inaczej przyznać głosy - kliknij ponownie w zaznaczoną punktację. Możesz też kliknąć ANULUJ WYBÓR na dole strony - wówczas zostaną usunięte wszystkie zaznaczenia. Uwaga - punkty przyznajemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.

KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki).

KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ

KROK 4 – zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ

Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Za wszystkie oddane głosy z góry dziękujemy!!!

plakat_a3_1.tif