LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
20Gru2022

Imiona dla rosomaków – wyniki konkursu

Oficjalne nadanie imion odbyło się 20 grudnia

Jak będą miały na imię pierwsze urodzone w Polsce rosomaki?

Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy 20 grudnia 2022 r. Z tej okazji rosomaki odwiedzili opiekunowie naszych rosomaków - przedstawiciele Rosomak S.A. należącego do Polskiej Grupy Zbrojeniowej wraz z prawdziwym pojazdem opancerzonym Rosomak.

Podczas spotkania nastąpił długo wyczekiwany moment – ogłoszenie wyników konkursu na imiona dla rosomaków.

Jury konkursowe miało bardzo trudne zadanie – do konkursu zgłoszono blisko 100 propozycji. Każda z nich była wyjątkowa i ciekawa. Jury podejmując decyzję brało pod uwagę znaczenie i brzmienie imienia, a także uzasadnienie, jakie zaproponowali ich autorzy.

Ostatecznie w obradach wyłoniono następujące imiona:

Imię wybrane przez Śląski Ogród Zoologiczny:

Thorin - propozycja zgłoszona przez Pana Karola.

Uzasadnienie: Thorin to legendarny przywódca krasnoludów z serii Tolkiena „Hobbit”. On tak samo jak rosomak charakteryzuje się dużą siłą, odwagą, zręcznością i nieustępliwością.

Imię wybrane przez Rosomak S.A.

Trotyl - propozycja zgłoszona przez Panią Maję.

Trotyl jest materiałem wybuchowym, niezwykle trwałym oraz niezbyt wrażliwym na tarcie lub uderzenia. Te cechy kojarzą się z powyżej wspomnianym zwierzęciem – rosomak, choć niepozorny potrafi wytrwać w trudnych warunkach, a groźne zwierzęta, często znacznie większe od niego, czują przed nim respekt. Co więcej, trotyl jest substancją wybuchową, a więc niebezpieczną. Rosomakowi również w przeszłości przypisywano agresywny charakter, między innymi przez wygląd. Uważam, że zaproponowane przez mnie imię byłoby idealnym uzupełnieniem mocnej aparycji drapieżnika oraz dodałoby mu jeszcze więcej charakteru.

Imię wybrane przez internautów:

Thunder - propozycja zgłoszona przez Panią Anię.

Thunder czyli grzmot. Wybór takiego imienia z tego względu, że rosomaki to drapieżne i nieprzewidywalne zwierzęta, tak samo jak warunki pogodowe.

Zwycięskie imiona zostały oficjalnie nadane rosomakom i wpisane do ich kartotek. Zwierzęta będą nazywane tymi imionami także w ogrodach zoologicznych do których w przyszłości wyjadą. Autorom zwycięskich imion serdecznie gratulujemy!

Projekt bez tytułu (1).png

IMG_5335.JPG

IMG_5364.JPG

IMG_5348.JPG

IMG_5335.JPG