LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
16Kwi2024

Dzień Pingwina w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Światowy Dzień Pingwina, obchodzony 25 kwietnia każdego roku, to okazja do zainteresowania się losem tych nielotnych ptaków zamieszkujących głównie obszary Antarktyki oraz południowe części Ameryki Południowej, Afryki i Australii.

W tym czasie należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby ochrony siedlisk pingwinów oraz zagrożenia, jakie stwarzają dla nich zmiana klimatu i działalność człowieka. Warto również dodać, że podczas obchodów wspomnianego święta mamy szansę do nauki o biologii i zwyczajach tych nietuzinkowych zwierząt.

Włączając się w globalne działania na rzecz ochrony pingwinów oraz podnoszenia świadomości o zagrożeniach, jakie na nie czyhają - Śląski Ogród Zoologiczny organizuje specjalne wydarzenie. Już 27 kwietnia 2024 roku, w godzinach od 10:00 do 16:30, zapraszamy Was do naszego ogrodu, gdzie przy wybiegu pingwinów Humboldta czekać będą na Was liczne atrakcje i aktywności.

Jeśli chcecie bliżej poznać tę uroczą i fascynującą grupę ptaków koniecznie przybądźcie do Śląskiego ZOO. Przygotowaliśmy dla Was różne zabawy i zajęcia, które pozwolą na spędzenie radosnego, ale i pouczającego dnia w towarzystwie pingwinów.

Wydarzenie jest bezpłatne, wystarczy kupić bilet wstępu do ZOO.

Podczas Dnia Pingwina będziemy mieli przyjemność gościć zaprzyjaźnione firmy i instytucje, które przygotują dla Was liczne atrakcje i niespodzianki:

APE Group Sp. z o.o.

 • Koło fortuny z nagrodami
 • Gry i zabawy dla całej rodziny
 • Koszulki dla najmłodszych
 • Słodki poczęstunek: wafelki i cukierki
 • Malowanie twarzy

House of Air

 • Zajęcia z akrobatyki, parkour'u i street workout'u
 • Pokazy akrobacji, salt i flipów

Grupa Pingwina

 • Prezentacja stacji narciarskich i bike parków: Goście będą mieli okazję zapoznać się z ofertą Grupy Pingwina i dowiedzieć się więcej o stacjach narciarskich i bike parkach, które do niej należą.
 • Atrakcje dla całej rodziny: Na stoisku przygotowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. konkursy z nagrodami, gry i zabawy.
 • Strefa chilloutu: Po dniu pełnym wrażeń będzie można odpocząć w strefie chilloutu, gdzie będzie można napić się pysznej kawy i zjeść słodkości.

Przygotuj się z wiedzy o Chorzowskim Zoo i całej Grupie Pingwina! Aby wziąć udział w konkursach z nagrodami, warto przygotować się z wiedzy o Chorzowskim Zoo i całej Grupie Pingwina.

Więcej informacji o Grupie Pingwina:

* Strona internetowa: https://grupapingwina.pl/

* Facebook: https://www.facebook.com/grupapingwina

* Instagram: https://www.instagram.com/grupapingwina?igsh=d3k0cWVseG1ma3pj

UM Czeladź

 • Stoisko promocyjne

Dodatkowo, nasze ZOO przygotuje specjalne stoisko z atrakcjami i zabawami edukacyjnymi na temat pingwinów.

Plan wydarzenia:

Od godziny 10:00 do 12:00 zbieramy od Was pytania dotyczące naszych pingwinów, na które potem opiekunowie będą losowo odpowiadać (godzina 12:30).

O godzinie 12:00 zapraszamy na pokazowe karmienie pingwinów.

Dołączcie do naszej pingwiniej rodziny i spędźcie razem z nami niezapomniany Dzień Pingwina w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym!