LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
14Wrz2023

65 urodziny Śląskiego Zoo

Świętujemy od 6 do 8 października.

Jesienią 2023 r. przypada 65 rocznica powstania Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Taki jubileusz nie może przejść bez echa, dlatego chcemy świętować go wspólnie ze wszystkimi, dla których ogród jest ważny. Choć pierwsze wydarzenia związane z urodzinami zoo już się rozpoczęły, to główne obchody jubileuszu zaplanowane zostały od 6 do 8 października.

Co wydarzy się w zoo z okazji jego 65-lecia?

6 października 2023 (piątek)

Oficjalne obchody 65-lecia Śląskiego Zoo rozpocznie gala jubileuszowa, w której wezmą udział zaproszeni goście – przedstawiciele lokalnych władz, firm i instytucji współpracujących z zoo, a także innych ogrodów zoologicznych z Polski i Europy. Gala odbędzie się w Planetarium Śląskim Parku Nauki.

Po zakończeniu gali zaplanowane zostało oficjalne otwarcie pawilonu lasu deszczowego (pawilon dostępny będzie dla zwiedzających od 7 października).

Ze względu na działania jubileuszowe, w tym dniu ogród zoologiczny będzie czynny dla zwiedzających od 9:00 do 13:00. Prosimy o uwzględnienie zmiany godziny otwarcia podczas planowania wizyty w zoo.

7-8 października 2023 r. (sobota - niedziela)

Jubileuszowy weekend to czas, w którym chcemy świętować nasze urodziny wraz ze zwiedzającymi odwiedzającymi zoo. Z tej okazji w dniach 7 – 8 października przygotowaliśmy dla was specjalną urodzinową promocję na bilety wstępu.

Tylko w ten weekend bilety zakupić będzie można w promocyjnych cenach:

  • 13,00 zł bilet normalny,
  • 7,50 zł bilet ulgowy,
  • 32,50 zł bilet rodzinny.

Bilety w promocyjnych cenach dostępne będą wyłącznie w kasach zoo (brak możliwości zakupu biletów elektronicznych z rabatem). Promocja nie będzie łączyła się ze zniżką dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Promocyjne bilety wykorzystać będzie można tylko w weekend 7-8 października.

Sobota będzie pierwszym dniem, w którym odwiedzić będzie można nowy pawilon lasu deszczowego Ameryki Południowej. Pawilon będzie dostępny w ramach biletu wstępu do zoo (bez dodatkowych opłat).

W niedzielę zapraszamy na wspólne świętowanie 65-urodzin zoo podczas rodzinnej zabawy na dużej łące przy słoniarni. W tym dniu ogród odwiedzą przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji, którzy wspólnie z nami przygotują wiele ciekawych atrakcji dla zwiedzających. Wspólna zabawa potrwa od 11:00 do 17:00.

Zoo w urodzinowy weekend zwiedzać będzie można od 9:00 do 18:00 (wstęp i kasy do 17:00).

Wydarzenia towarzyszące

Świętowania jubileuszu zoo nie ograniczmy tylko do jednego weekendu. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej zabawie i odświeżeniu swoich starych zdjęć z zoo. Więcej na temat konkursu przeczytacie tutaj: https://slaskiezoo.pl/news/wez-udzial-w-konkursie/433

Na terenie zoo zorganizowana została także wystawa archiwalnych fotografii ogrodu. Zdjęcia umieszczone zostały w okolicy miejsc, w których zostały wykonane. Fotografie oglądać będzie można do połowy listopada.