LeftLeftLeft
Menu dostępności
Slide image
Czas trwania: 1 godz30 min

Mikołajkowy spacer po zoo

Z okazji mikołajek mamy prezent dla wszystkich miłośników zoo! 6 grudnia zapraszamy do zwiedzania zoo z przewodnikiem! Na co dzień taki sposób zwiedzania zoo dostępny jest tylko dla grup zorganizowanych. 6 grudnia w spacerze może wziąć udział każdy.

Z okazji mikołajek mamy prezent dla wszystkich miłośników zoo! 6 grudnia zapraszamy do zwiedzania zoo z przewodnikiem! 

Na co dzień taki sposób zwiedzania zoo dostępny jest tylko dla grup zorganizowanych. 6 grudnia w spacerze może wziąć udział każdy. Ilość miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy.

Pamiętajcie by zabrać wygodne buty i ciepło się ubrać – spacer odbędzie się niezależnie od pogody!

Zasady Mikołajkowego spaceru po zoo:

 1. Spacer trwa około 90 min. Obejmuje zwiedzanie najciekawszych ekspozycji na terenie Śląskiego Zoo.
 2. Miejscem rozpoczęcia i zakończenia spaceru jest wejście główne do zoo. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy mogą pozostać na terenie ogrodu do jego zamknięcia.
 3. Spacer odbywa się w 3 grupach:
  • Grupa I: start 9:30
  • Grupa II: start 11:00
  • Grupa III: start 12:30
 4. Zwiedzanie odbywa się w grupach liczących maksymalnie 20 osób. Minimalna ilość osób w danej grupie wynosi 10 osób. W przypadku nie zebrania się odpowiedniej liczby chętnych na spacer o wyznaczonej godzinie, grupa zostanie odwołana, a chętnym zaproponowane zostanie dołączenie do jednej z pozostałych grup (w zależności od ilości wolnych miejsc).
 5. Udział w spacerze może wziąć każda osoba dorosła lub dziecko powyżej 4 roku życia. Dzieci uczestniczą w zwiedzaniu tylko pod opieką osoby dorosłej.
 6. Uczestnictwo w spacerze możliwe jest jedynie po uprzedniej rezerwacji miejsca przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie:
  Zapis do wybranej grupy zostanie potwierdzony przez pracowników zoo w wiadomości zwrotnej.
 7. Uczestnicy spaceru wykupują odpowiedni bilet wstępu do zoo (normalny lub ulgowy) w cenie zgodnej z obowiązującym cennikiem zoo oraz usługę przewodnika w cenie 5 zł/osoba.
 8. Podczas zwiedzania na całym terenie zoo obowiązuje obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką. W sytuacji gdy uczestnik zwiedzania nie posiada maseczki lub odmawia jej założenia, prowadzący ma prawo odmówić mu uczestnictwa w spacerze.
 9. Wchodząc na teren zoo należy zdezynfekować ręce. Czynność należy powtarzać przy wejściu i wyjściu z pawilonów ekspozycyjnych oraz toalet.
 10. Osoby biorące udział w zwiedzaniu zoo z przewodnikiem deklarują, że są zdrowe.
 11. Ze względu na dynamiczną sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym SARS CoV-2 Śląski Ogród Zoologiczny pozostawia sobie prawo do zmiany zasad lub odwołania spacerów.